איך לבחור תוכנית שותפים

תוכנית שותפיםתוכנית שותפים היא תוכנית אשר במסגרתה בעלי עסקים או בעלי אתרים מציעים עמלות בעבור מכירות, פניות או פעולות רצויות מבחינתם. לדוגמה, בעל חנות בגדים ווירטואלית אשר מציע עמלה באחוזים ממכירותיו בעבור כל גולש אשר ייכנס לאתר ויבצע רכישה בסכום מינימאלי של 100 ₪. במסגרת תוכנית שותפים, העמלה אשר משולמת ל"שותף" יכולה להיות מבוססת על תצורות רבות – עמלה על בסיס פניות (Pay per Lead), עמלה על בסיס מכירה שהבשילה (Pay per Sale), עמלה בעבור כל כניסה לאתר (Pay per Click) ועוד ועוד.

תוכניות שותפים הפכו זה מכבר לפופולריות והצלחתן נובעת מהעיקרון הפשוט שאתרי אינטרנט אשר פועלים בתחומים חופפים' מסוגלים להפנות זה לזה עבודה ולקוחות. אולם, לא כל תוכנית שותפים יכולה להתאים לכל אחד, וישנן לא מעט תוכניות שותפים אשר טומנות בחובן סיכונים שונים ו/או אינן אטרקטיביות מבחינת תמורה מול השקעה. על כן, אנו מגישים לכם כעת מספר טיפים אשר יעזרו לכם בבחירת תוכנית שותפים.

עלות ההצטרפות הראשונית

פעמים רבות, הצטרפות לתוכנית שותפים דורשת תשלום מצדכם. כלומר, תשלום ראשוני חד פעמי או תשלום חודשי קבוע בעבור הזכות להשתתף בסחר האלקטרוני מול הצד המשלם (Merchant). בבואכם לשקול הצטרפות לתוכנית שותפים בתשלום, בדקו האם מדובר באתר אינטרנט אמין והאם אתם באמת מסוגלים לספק את הסחורה ולהפוך את ההתקשרות למשתלמת. שימו לב, אם אתם בתחילת דרככם בתחום, מומלץ בשלב ראשון להימנע מהצטרפות לתוכניות שותפים בתשלום. אל דאגה, ישנן לא מעט תוכניות שותפים אשר ההצטרפות אליהן היא חינמית לחלוטין. אחת מהן כמובן – תוכנית שותפים של שסק.

גובה העמלה

גובה העמלה הוא פרמטר חשוב במיוחד מבחינתכם בבחירת תוכנית שותפים. זאת, מן הטעם הפשוט שתוכנית אשר מגלמת בחובה עמלות נמוכות מדי עלולה להתברר כבזבוז זמן בטווח הקצר והארוך. עליכם להיות כנים עם עצמכם, לבחון מהם המשאבים (זמן וכסף) אשר דרושים לכם לטובת הפניית גולשים לאתר האינטרנט, והאם העמלה מספיק אטרקטיבית. כמו כן, בדקו האם העמלה משולמת באופן חד פעמי או שמא אתם זכאים לתשלום גם בעבור מכירה נוספת של אותו הלקוח, מכירה מתגלגלת אל לקוחות אחרים או אפילו "עמלה לכל החיים" – Lifetime.

אופן התשלום ורף המינימום

בעת הצטרפות לתוכנית שותפים וודאו מהו הסדר התשלום והעדיפו תמיד העברת תשלום באמצעות פייפל, העברה בנקאית או צ'ק. ישנן לא מעט תוכניות שותפים אשר מתנות את העברת התשלום בסכום מינימלי, במקרים אלה וודאו היטב שהרף איננו גבוה מדי מבחינתכם.

שקיפות ומידע

על מנת לעקוב אחר הצלחתה של תוכנית השותפים עליכם לוודא שהאתר עמו אתם מתקשרים מספק לכם מידע עדכני ושקוף לגבי הצלחותיכם. כלומר, מאפשר לכם לעקוב אחר התקדמות תוכנית השותפים ולערוך בחינה כמותית ואובייקטיבית של התמורה המתקבלת לכם ממנה. השקיפות חייבת להיות מקסימלית והזמינות חייבת להיות מירבית.

בדקו את אתר השותף

בטרם אתם מתקשרים עם תוכנית שותפים, בדקו את האתר המיועד ובחנו האם הוא מכירתי, שיווקי, מקצועי ורלוונטי. שימו לב לפרמטרים כגון אמינות, שקיפות, ושירות לקוחות זמין. ערכו מחקר על החברה השותפה באמצעות הרשת ובדקו ככל הניתן את המוניטין שלה בענף שבו היא פועלת. אחת הטעויות הנפוצות ביותר מבחינת בחירת תוכנית שותפים היא אי היכרות מספקת עם המוצר, עם החברה המוכרת והשוק המדובר. רק היכרות מקיפה ואמיתית של התחום, לפני השקעה של זמן וכסף, תוכל להפוך את ההצטרפות שלכם לתוכנית שותפים להצלחה פיננסית.

בחרו תחומים תחרותיים במידה, נסו למצוא תחומים חופפים לעסקכם

העיקרון אשר עומד מאחורי הסחר האלקטרוני הוא פשוט – מה שמוכר בחוץ מוכר בדרך כלל גם בעולם הווירטואלי. ואכן, מוצרים פופולאריים יהיו אטרקטיביים גם בחנויות באינטרנט. אולם מנגד, ישנם תחומים תחרותיים מדי אשר יקשו עליכם להפנות גולשים שיזכו אתכם בעמלות. ערכו בדיקה אודות הענף של תוכנית השותפים ואחר ניסיונה בתחום הרלבנטי. במידה ואתם כבר פעילים בענף מסוים, נסו לאתר תוכנית שותפים בתחומים חופפים לעיסוקכם, כך תוכלי להיות משווקים טובים יותר. בהצלחה!פורסם ב: מאמרים